Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych wyrobów marki Energoel

Niezawodne piece do wytopu metali kolorowych proponuje Energoel. Modele PDP – 3 świetnie sprawdzają się, gdy ilość metali kolorowych nie jest zbyt wielka w laboratorium. Mogą to być: złoto, srebro i platyna. Dla kupujących dostępne są wersje jakie współpracują z tyglami ceramicznymi oraz wersje mające tygiel grafitowy. Pojemność tygli to około 50 mililitrów.

Specyfikacja techniczna urządzeń opublikowana jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i wskazuje, że opłaca się w takie piece się zaopatrzyć pod spodziewane zastosowanie. Niskie straty mocy znajdują wkład w zredukowaniu kosztów eksploatacyjnych, związanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie używany jest oryginalny system IPM – EnergoEl. To on pozwala na optymalne oraz automatyczne dopasowanie mocy maszyn do zmiennych parametrów wsadu. Spora sprawność energetyczna oddziałuje na dynamikę nagrzewania. Maszyny ciepłownicze mają niewielką masę i niewielkie wymiary.

Dlatego nawet wówczas, gdy przestrzeń jest ograniczona sprawdzą się bardzo dobrze. Każda maszyna zrobiona jest z użyciem hartowania indukcyjnego, wobec czego można dostosować do określonych czynności. Można także korzystać z lutowania twardego albo miękkiego. Klienci doceniają to, że usługi są zrealizowane zgodnie z ich oczekiwaniami. Opis świadczeń zaprezentowany jest na witrynie marki. Przedsiębiorcy są każdorazowo usatysfakcjonowani.

Mające zastosowanie w przemyśle piece wyróżnia: duża sprawność, imponująca wydajność, duża efektywność w obrocie energią, możliwość zautomatyzowanie procesów, łatwa obsługa, sterowanie temperaturą, kompaktowa budowa, niewielkie rozmiary, bardzo dobry wpływ na środowisko oraz opcja zastosowania pewnych opcji, zależnie od wymagań przedsiębiorcy. Dzięki temu, że są to piece bardzo dokładnie zaprojektowane, można liczyć na ich bezawaryjne funkcjonowanie. Zaprezentowana marka stale kieruje się oczekiwaniami klientów w obrębie wytwarzanych pieców.