Sofa do spania codziennego – czym powinna się wyróżniać?

Sofy rozkładane to znakomity sposób na oszczędność przestrzeni. Pełnią one bowiem rolę 2 w 1, za dnia stając się miejscem siedzącym podczas towarzyskim spotkań czy relaksacyjnych wieczornych seansów, za to nocą zmieniając się w komfortowe łóżko. Rozkładane sofy zapewniają wygodne siedzenie i zdrowy sen.

Ale to nie jedyne cechy sof rozkładanych. Podczas wybierania odpowiednich należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim liczą się podstawowe parametry. Wielkość mebla to niezwykle istotna sprawa. Sofa musi zmieścić się w pokoju, za bardzo go nie zagracając, a jednocześnie oferować tyle miejsca, aby mogło z niej skorzystać kilka osób na raz.

Rozkładane kanapy to ogromna oszczędność przestrzeni i pieniędzy. Zamiast łóżka do sypialni i kanapy do salonu, kupujemy jeden mebel i zajmujemy tylko część przestrzeni. To czyni sofę z funkcją spania niezwykle atrakcyjną. Ważne jest jednak, aby sofa rozkładana spełniała odpowiednio wysokie standardy.

Sofa z funkcją spania musi być komfortowa, na co składa się między innymi łatwość i szybkość jej rozkładania. Mechanizm powinien umożliwiać proste korzystanie bez używania siły fizycznej. Im lepszy mechanizm, tym sofa posłuży nam dłużej, dlatego warto to sprawdzić przed zakupem. Poza tym, rozkładanie sofy musi być ciche, bo korzystać będziemy z niej nocą, gdy hałasowanie nie jest mile widziane (i słyszane).

Sofa musi być także wygodna. Oznacza to, że należy sprawdzić jej wysokość siedziska oraz twardość (lub raczej miękkość) siedziska. Siedzisko umieszczone powinno być na wysokości ok. 60 centymetrów, wtedy łatwiej będzie siadać na sofie i z niej wstawać. Jest to istotne zwłaszcza, gdy użytkownikami mebla będą osoby starsze lub chore.

Dobrze, jeśli kanapa będzie także przyjemna w dotyku. Z dodatków ceni się komfortowe oparcie (na odpowiedniej wysokości), podłokietniki i dodatkowe zagłówki. Odpowiednio zbilansowane potrzeby uczynią z sofy najwygodniejszy mebel w Twoim mieszkaniu, z którego nie będziesz chciał przestać korzystać za dnia i nocą.