Troszczenie się o czystość w biurze

Estetyczna wykładzina to clou biur, punktów sprzedaży a również mieszkań i domów. To oznaka czystości, schludności oraz zdrowego podejścia do sprzątania. Ewidentnie zabrudzona wykładzina to całe przeciwieństwo tych cech. Jeśli pragniemy, żeby wykładzina lśniła czystością i stała się opoką dla danego miejsca – trzeba o nią dbać.

Czyszczenie, porządkowanie, pranie, odkurzanie – to wszystko zda egzamin, jednakże jak często czyścić wykładzinę? Jakim sposobem o nią dbać? Postaramy się zademonstrować w 5 krokach prace, jakie trzeba podejmować cyklicznie, by dbać o jakość wykładziny. Rady dla czyszczących wykładzinę: Pierwsza porada – systematyczność. Nie istotne, że szorujemy wykładzinę przez parę godzin. Jeśli będziemy to robić zbyt sporadycznie – plamy pozostaną na zawsze, a brud stanie się nieodłączną częścią podłogi, na jakiej została położona wykładzina.

Dlatego nie wolno lekceważyć harmonogramu prac. Należy prać wykładzinę co najmniej raz w tygodniu. Natomiast odkurzanie powinno odbywać się choć 3 razy w tygodniu. Druga wskazówka – pranie na mokro. To metoda, która powinna być praktykowana raz w tygodniu. W misce rozcieńczamy wodę wspólnie z sodą oczyszczoną lub też specjalnym preparatem czyszczącym dywany. Wzburzamy, aż powstanie piana po czym nakładamy na wykładzinę i czekamy do 10 minut. Po tym czasie najprawidłowiej w świecie odkurzamy dywan.

Aktywna piana nie jedynie pozbędzie się plam i zabrudzeń, ale także odświeży dywan oraz ożywi barwy. Trzecia rada – pranie na sucho. Jeżeli mamy dywan, który dość długo schnie (chociażby shaggy), warto zaopatrzyć się w odpowiednie proszki, jakie wysypujemy na dywan i po paru minutach odkurzamy – przetestuj, jak to robią specjaliści na firma sprzątająca. Zasada działania podobna, jak przy praniu na mokro, z tą różnicą, że w całym procesie nie bierze udziału woda.

Czwarta porada – korzystajmy z czystych ścierek. Do sprzątania dywanów nie przydadzą się używane szmatki lub też zabrudzone ścierki. Jedynie wetrzemy brud ze ścierek w dywan. Aby trud nie poszedł na marne, zawsze należy czyścić dywan nowym zestawem ścierek. Piata rada – trzepmy wykładziny. Nie powinniśmy tego robić co tydzień. Wystarczy raz na parę miesięcy, żeby zachować czystość.